KEMET C1210C225M1RACAUTO
Part No.:
C1210C225M1RACAUTO
Description:
CAP CER 1210
Shipping
C1210C225M1RACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)