KEMET C1210C223KFRACAUTO
Part No.:
C1210C223KFRACAUTO
Description:
CAP CER 1210
Shipping
C1210C223KFRACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R HV
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)