KEMET C1210C223GAGAC7800
Part No.:
C1210C223GAGAC7800
Description:
CAP CER 0.022UF 250V C0GNP0 1210
Shipping
C1210C223GAGAC7800 Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.047" (1.20mm)