KEMET C1210C183M5TACTU
Part No.:
C1210C183M5TACTU
Description:
CAP CER 1210 18NF 50VDC X8G
Shipping
C1210C183M5TACTU Information
Series:
SMD Comm X8G HT150C
Capacitance:
0.018 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)