KEMET C1210C124F3JAC7800
Part No.:
C1210C124F3JAC7800
Description:
CAP CER 0.12UF 25V U2J 1210
Shipping
C1210C124F3JAC7800 Information
Series:
SMD Comm U2J
Capacitance:
0.12 µF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)