KEMET C1210C106M4PAC7210
Part No.:
C1210C106M4PAC7210
Description:
CER CAP
Shipping
C1210C106M4PAC7210 Information
Series:
SMD Comm X5R
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.083" (2.10mm)