KEMET C1210C104K8GACAUTO
Part No.:
C1210C104K8GACAUTO
Description:
CAP CER 1210
Shipping
C1210C104K8GACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)