KEMET C1210C103J5RAC7800
Part No.:
C1210C103J5RAC7800
Description:
CAP CER 10000PF 50V X7R 1210
Shipping
C1210C103J5RAC7800 Information
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)