KEMET C1206X823J3TACTU
Part No.:
C1206X823J3TACTU
Description:
CAP CER 1206 82NF 25VDC X8G 5%
Shipping
C1206X823J3TACTU Information
Series:
SMD Comm X8G HT150C Flex
Capacitance:
0.082 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)