KEMET C1206X331FBGAC7210
Part No.:
C1206X331FBGAC7210
Description:
CAP CER 1206 FT
Shipping
C1206X331FBGAC7210 Information
Series:
SMD Comm C0G HV Flex
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.047" (1.20mm)