KEMET C1206X224J1RECAUTO
Part No.:
C1206X224J1RECAUTO
Description:
CAP CER 1206 220NF 100V X7R 5%
Shipping
C1206X224J1RECAUTO Information
Series:
ESD SMD Auto X7R
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)