Holy Stone Enterprise Co., Ltd. C1206X106K035T
Part No.:
C1206X106K035T
Manufacturer:
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Description:
CAP CER 10UF 35V X7R 1206
Shipping
C1206X106K035T Information
Manufacturer:
Series:
HCC
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
SMPS Filtering
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)