KEMET C1206X104G3GEC7800
Part No.:
C1206X104G3GEC7800
Description:
CAP CER 1206 0.1UF 25V C0G 2%
Shipping
C1206X104G3GEC7800 Information
Series:
ESD SMD Comm C0G
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)