KEMET C1206X103J3GACTU
Part No.:
C1206X103J3GACTU
Description:
CAP CER 10000PF 25V C0G/NP0 1206
Shipping
C1206X103J3GACTU Information
Series:
SMD Comm C0G Flex
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.047" (1.20mm)