KEMET C1206X103G3TACTU
Part No.:
C1206X103G3TACTU
Description:
CAP CER 10000PF 25V X8G 1206
Shipping
C1206X103G3TACTU Information
Series:
SMD Comm X8G HT150C Flex
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
Applications:
SMPS Filtering, Bypass, Decoupling, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)