KEMET C1206S682K5RAC7800
Part No.:
C1206S682K5RAC7800
Description:
6800PF 50.0V
Shipping
C1206S682K5RAC7800 Information
Series:
SMD Comm X7R FE
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Floating Electrode
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)