KEMET C1206C821JCGAC7800
Part No.:
C1206C821JCGAC7800
Description:
CAP CER 820PF 500V NP0 1206
Shipping
C1206C821JCGAC7800 Information
Series:
SMD Comm C0G HV
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
500V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.069" (1.75mm)