KEMET C1206C684K4RACAUTO
Part No.:
C1206C684K4RACAUTO
Description:
CAP CER 1206
Shipping
C1206C684K4RACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)