KEMET C1206C392M2RACTU
Part No.:
C1206C392M2RACTU
Description:
CAP CER 3900PF 200V X7R 1206
Shipping
C1206C392M2RACTU Information
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)