KEMET C1206C332KBRACAUTO
Part No.:
C1206C332KBRACAUTO
Description:
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206
Shipping
C1206C332KBRACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R HV
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)