KEMET C1206C332FAGEC
Part No.:
C1206C332FAGEC
Description:
CAP CER 1206 3.3NF 250V C0G 1%
Shipping
C1206C332FAGEC Information
Series:
ESD SMD Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
Applications:
ESD Protection
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)