KEMET C1206C330G5GACTU
Part No.:
C1206C330G5GACTU
Description:
CAP CER 33PF 50V C0G/NP0 1206
Shipping
C1206C330G5GACTU Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)