KEMET C1206C300MBRACTU
Part No.:
C1206C300MBRACTU
Description:
CER CAP
Shipping
C1206C300MBRACTU Information
Series:
SMD Comm X7R HV
Capacitance:
30 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.043" (1.10mm)