KEMET C1206C270F8HACAUTO
Part No.:
C1206C270F8HACAUTO
Description:
CAP CER 1206 27PF 10V ULTRA STAB
Shipping
C1206C270F8HACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance:
27 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)