KEMET C1206C224K3PAC7800
Part No.:
C1206C224K3PAC7800
Description:
CAP CER 0.22UF 25V X5R 1206
Shipping
C1206C224K3PAC7800 Information
Series:
SMD Comm X5R
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)