KEMET C1206C220KBRACTU
Part No.:
C1206C220KBRACTU
Description:
CAP CER 22PF 630V X7R 1206
Shipping
C1206C220KBRACTU Information
Series:
SMD Comm X7R HV
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.069" (1.75mm)