KEMET C0805X682F5TACTU
Part No.:
C0805X682F5TACTU
Description:
CAP CER 0805 6.8NF 50VDC X8G
Shipping
C0805X682F5TACTU Information
Series:
SMD Comm X8G HT150C Flex
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)