KEMET C0805X472K2GECAUTO
Part No.:
C0805X472K2GECAUTO
Description:
CAP CER 0805 4.7NF 200V C0G
Shipping
C0805X472K2GECAUTO Information
Series:
ESD SMD Auto C0G
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)