KEMET C0805X222K3RECAUTO
Part No.:
C0805X222K3RECAUTO
Description:
CAP CER 0805 2.2NF 25V X7R 10%
Shipping
C0805X222K3RECAUTO Information
Series:
ESD SMD Auto X7R
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)