KEMET C0805X220J1GACTU
Part No.:
C0805X220J1GACTU
Description:
22.0PF 100V
Shipping
C0805X220J1GACTU Information
Series:
SMD Comm C0G Flex
Capacitance:
22 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)