KEMET C0805X101J5GACAUTO
Part No.:
C0805X101J5GACAUTO
Description:
CAP CER 0805 FE
Shipping
C0805X101J5GACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G Flex
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)