KEMET C0805T821F5GCLTU
Part No.:
C0805T821F5GCLTU
Description:
CAP CER 0805
Shipping
C0805T821F5GCLTU Information
Series:
SMD COTS C0G
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)