KEMET C0805C752F5GALTU
Part No.:
C0805C752F5GALTU
Description:
CAP CER 0805
Shipping
C0805C752F5GALTU Information
Series:
SMD Comm C0G SnPb
Capacitance:
7500 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)