KEMET C0805C682FMGECTU
Part No.:
C0805C682FMGECTU
Description:
CAP CER 0805 6.8NF 63V C0G 1%
Shipping
C0805C682FMGECTU Information
Series:
ESD SMD Comm C0G
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
63V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
Applications:
ESD Protection
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)