KEMET C0805C331K3RACAUTO
Part No.:
C0805C331K3RACAUTO
Description:
CAP CER 0805
Shipping
C0805C331K3RACAUTO Information
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)