KEMET C0805C302J1GACTU
Part No.:
C0805C302J1GACTU
Description:
CAP CER 3000PF 100V C0G/NP0 0805
Shipping
C0805C302J1GACTU Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
3000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)