KEMET C0805C221K5RAC7210
Part No.:
C0805C221K5RAC7210
Description:
CAP CER 220PF 50V X7R 0805
Shipping
C0805C221K5RAC7210 Information
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)