KEMET C0805C101F1HACAUTO
Part No.:
C0805C101F1HACAUTO
Description:
CAP CER 0805 100PF 100V ULTRA ST
Shipping
C0805C101F1HACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8R HT150C
Capacitance:
100 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)