KEMET C0603X510F3HACAUTO
Part No.:
C0603X510F3HACAUTO
Description:
CAP CER 0603 51PF 25V ULTRA STAB
Shipping
C0603X510F3HACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance:
51 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)