KEMET C0603X470J3GACAUTO
Part No.:
C0603X470J3GACAUTO
Description:
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 0603
Shipping
C0603X470J3GACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G Flex
Capacitance:
47 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)