KEMET C0603S821K5RACTU
Part No.:
C0603S821K5RACTU
Description:
CAP CER 820PF 50V X7R 0603
Shipping
C0603S821K5RACTU Information
Series:
SMD Comm X7R FE
Capacitance:
820 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Floating Electrode
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)