KEMET C0603C683K5RALTU
Part No.:
C0603C683K5RALTU
Description:
CAP CER 0.068UF 50V X7R 0603
Shipping
C0603C683K5RALTU Information
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Capacitance:
0.068 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)