KEMET C0603C562K2RACTU
Part No.:
C0603C562K2RACTU
Description:
CAP CER 5600PF 200V X7R 0603
Shipping
C0603C562K2RACTU Information
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
5600 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)