KEMET C0603C473K3NACAUTO
Part No.:
C0603C473K3NACAUTO
Description:
CAP CER 0603
Shipping
C0603C473K3NACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8L HT150C
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)