KEMET C0603C472F3GECAUTO
Part No.:
C0603C472F3GECAUTO
Description:
CAP CER 4700PF 25V C0G/NP0 0603
Shipping
C0603C472F3GECAUTO Information
Series:
ESD SMD Auto C0G
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)