KEMET C0603C392F4HACTU
Part No.:
C0603C392F4HACTU
Description:
CAP CER 3900PF 16V X8R 0603
Shipping
C0603C392F4HACTU Information
Series:
SMD Comm X8R HT150C
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)