KEMET C0603C301JAGACTU
Part No.:
C0603C301JAGACTU
Description:
CAP CER 300PF 250V C0G/NP0 0603
Shipping
C0603C301JAGACTU Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
300 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)