KEMET C0603C222KAGAC7411
Part No.:
C0603C222KAGAC7411
Description:
CAP CER 2200PF 250V C0G/NP0 0603
Shipping
C0603C222KAGAC7411 Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)