KEMET C0603C221G3GACTU
Part No.:
C0603C221G3GACTU
Description:
CAP CER 220PF 25V C0G/NP0 0603
Shipping
C0603C221G3GACTU Information
Series:
SMD Comm C0G
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)