KEMET C0402T820F3GACTU
Part No.:
C0402T820F3GACTU
Description:
CAP CER 82PF 25V NP0 0402
Shipping
C0402T820F3GACTU Information
Series:
SMD COTS C0G
Capacitance:
82 pF
Tolerance:
±1%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
COTS
Applications:
High Reliability
Size / Dimension:
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.022" (0.55mm)